Apartament Calipso w Wiśle
Nowoczesny, komfortowy
pełen stylu i klasy

salon apartamentu Calipso Wisła

Wyjątkowy Apartament
w najpiękniejszej
okolicy Beskidu Śląskiego

apartament Calipso na tle miejscowości Wisła

Doskonale wyposażony
nowoczesny apartament
z klasą !

sypialnia apartamentu Calipso Wisła

Apartament Calipso
w Wiśle, to gwarancja
udanego wypoczynku !

Wnętrze apartamentu Calipso w Wiśle

Wieże widokoweWieża widokowa na Baraniej Górze

Na najwyższym szczycie polskiej części Śląska Cieszyńskiego znajduje się wieża widokowa. Można z niej podziwiać krajobraz Beskidu Śląskiego. Przy dobrej widoczności można z niej zobaczyć Tatry. Barania Góra stanowi bez wątpienia jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Beskidzie Śląskim. Wysokość wieży: 15,25 m. Może na niej przebywać jednorazowo 20 osób. Jej właścicielem jest Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach. Wyposażona jest w instalację odgromową – nie zwalnia to jednak turystów z zakazu przebywania na niej podczas burzy.


Wieża widokowa na Czantorii

Wieża widokowa usytuowana jest przy czesko-polskiej granicy. Wysokość wieży wynosi 28 m, platforma widokowa znajduje się na 21 m. Z wieży można podziwiać widok na trzy państwa europejskie.


Taras widokowy na Skolnitym

Piękny beskidzki krajobraz można podziwiać odpoczywając na leżakach znajdujących się na szczycie Skolnity, w samym centrum Wisły. Wystarczy wjechać na szczyt kolejką linową i już można podziwiać piękne widoki.


Taras widokowy na szczycie skoczni Adama Małysza

Skocznia w Wiśle Malince jest drugim, co do wielkości, tego typu obiektem sportowym w Polsce (wysokość 134 m), więc jest co podziwiać z góry. Na jej szczyt można dostać się kolejką krzesełkową. Wchodząc na wieżę widokową oprócz podziwiania okolicy z lotu ptaka można skorzystać z kawiarni. Skocznia jest częścią tak zwanej „Pętli Cieńkowskiej”, spacerowego szlaku, który można pokonać bez większego wysiłku wjeżdżając na pobliskim wyciągu krzesełkowym Cieńków i zjeżdżając wyciągiem krzesełkowym na skoczni. Wszystko w ramach jednego biletu wstępu. Trasa liczy około 3 km.